کلاهبرداری های میلیاردی از جعل عناوین دولتی تا فروش قولنامه ای خودروجانشین فرمانده انتظامی استان البرز، سرهنگ محمد کریم بیات جانشین فرمانده انتظامی استان البرز،گفت : در پی ارجاع تعداد زیادی پرونده شکایت به پلیس آگاهی استان البرز مبنی بر جعل عناوین منتسب به نهاد ریاست جمهوری و مراکز دولتی، بررسی موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پلیس قرار گرفت .
وی گفت : در بررسی اطلاعاتی سوابق متهم مشخص شد که نامبرده از مدت ها پیش به اتهام جعل عنوان و کلاهبرداری تحت تعقیب پلیس آگاهی تهران بزرگ و حراست یکی از ارگان های دولتی است .
این مقام انتظامی افزود : با اقدامات گسترده و فنی ماموران، تعدادی از پاتوق ها و محل اختفای احتمالی متهم شناسایی و به صورت نامحسوس تحت کنترل قرار گرفت تا این که محل اختفاء در اطراف شهر کرج شناسایی شد.
سرهنگ بیات با اشاره به دستگیری متهم در یک عملیات غافلگیرانه خاطرنشان کرد : متهم که پس از دستگیری منکر هر گونه جرمی بود و همچنان خود را منتسب به نهادهای دولتی معرفی و ماموران را تهدید به شکایت می کرد در نهایت در مواجهه حضوری با تعدادی از شکات لب به اعتراف گشود و به ده ها فقره اخاذی و کلاهبرداری به مبلغ 9 میلیارد و 410 میلیون ریال با عناوین مختلف از شهروندان اقرار کرد.
شیوه و شگرد متهم کلاهبردار :
جانشین فرمانده انتظامی استان البرز در خصوص شیوه و شگرد متهم گفت: این فرد در ابتدا با ترفند ظاهر نمایی و جلب اعتماد عمومی در پوشش بازرس ویژه نهاد ریاست جمهوری و نهاد های دولتی و حضور در مکان ها و جلسات متعدد با ادعای پرداخت وام زود بازده ، تغییر کاربری زمین و ملک در شهرداری و … و هدایت شکات تا جلوی ساختمان های اداری و دریافت گواهی همکاری و مساعدت از ارگان ها، اقدام به دریافت مبالغی وجه نقد از شکات کرده و بدون این که اقدامی در این زمینه انجام دهد با پول های دریافتی متواری می شد.
به گفته وی ، متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

**واژگونی مرگبار پراید با 2 کشته و 3 مجروح
رئیس پلیس راه استان سمنان از واژگونی یک دستگاه سواری پراید در محور دامغان جندق خبرداد و گفت: این سانحه، مرگ در دم دو نفر را رقم زد و سه مجروح برجای گذاشت.
سرهنگ حسن خسروجردی گفت: با دریافت خبری مبنی بر وقوع یک فقره سانحه رانندگی در محور دامغان – جندق به مرکز فوریت های پلیسی 110 دامغان ، بی درنگ ماموران پلیس راه به محل سانحه درکیلومتر 118 این جاده اعزام شدند.
خسروجردی ادامه داد: متاسفانه بر اثر واژگونی سواری پراید، راننده 44 ساله و دختر یک ساله اش در دم جان باختند و سه مصدوم سانحه به بیمارستان منتقل شدند.
سرهنگ خسروجردی، بی توجهی راننده به جلو را علت بروز این حادثه مرگبار اعلام کرد.
رئیس پلیس راه استان تصریح کرد: خستگی و خواب آلودگی، صحبت کردن با تلفن همراه و خوردن و آشامیدن از مهمترین علت های بی توجهی راننده به جلو به خصوص در جاده های کویری به شمار می آید.

**انهدام باند حرفه ای سارقان احشام
فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری از انهدام باند 5 نفره سرقت احشام و کشف 187 رأس دام در شهرکرد، خبر داد.
سردار غلامعباس غلامزاده گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر وقوع سرقت احشام در سطح حوزه شهرستان شهرکرد’شهر هفشجان’ موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیم مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی تاکید کرد: با رصد شیوه و شگرد های سرقت، نحوه عملکرد سارقان و همچنین استفاده از اطلاعات منابع و مخبران، محل اختفای آن ها توسط نیروهای پلیس آگاهی شناسایی شد.
سردار غلامزاده ادامه داد: ماموران پس از شناسایی محل، در یک عملیات غافلگیرانه پنج متهم را دستگیر و در بازرسی از محل تعداد 180 راس دام را کشف کردند که یکی از متهان در بازجویی ها به 11 فقره سرقت احشام با همدستی چهار نفر دستگیر شده اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری گفت : متهمان پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

**واژگونی وانت نیسان در قزوین 2 کشته بر جای گذاشت
رئیس پلیس راه استان قزوین گفت: واژگونی یک دستگاه وانت نیسان در محور لاین جنوبی آزاد راه ‘قزوین –زنجان’ ، محدوده روستای ‘شید اصفهان’ دو کشته برجای گذاشت.
سرهنگ ‘نصرالله بیگلری’ گفت: به دنبال اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110، مبنی بر یک مورد واژگونی خودرو در لاین جنوبی آزادراه ‘قزوین – زنجان’ محدوده روستای ‘شید اصفهان’ ، بلافاصله واحد گشت پلیس راه جهت بررسی در محل حادثه حاضر شد.
وی ادامه داد: در این حادثه متاسفانه راننده و سرنشین خودرو بر اثر شدت جراحات وارده فوت شدند.
سرهنگ بیگلری افزود: کارشناسان تصادفات علت این حادثه را بی احتیاطی راننده وانت نیسان ناشی از خستگی اعلام کردند.
وی به رانندگان توصیه کرد که با رعایت سرعت مطمئنه و هوشیاری کامل در جاده رانندگی کنند تا شاهد چنین حوادث تلخ و ناگوار نباشیم.

**کشف اختلاس 6 میلیاردی
فرمانده انتظامی استان لرستان از دستگیری یک متهم و کشف اختلاس به ارزش 6 میلیارد ریال در شهرستان خرم آباد خبر داد.
سردار مهدیان نسب گفت : در پی ارجاع یک فقره پرونده به پلیس آگاهی استان مبنی اینکه یک نفر از شهروندان کلاهبرداری کرده است، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی قرار گرفت .
وی افزود: ماموران با اقدامات اطلاعاتی متهم را در خرم آباد شناسایی و دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی لرستان اظهار داشت : با بررسی های صورت گرفته مشخص شد، یکی از کارمندان موسسه بانکی با سوء استفاده از موقیعت شغلی خود اقدام به برداشت مبلغ 6 میلیارد ریال از حساب مشتریان به نفع خود کرده است .
سردار مهدیان نسب ، گفت : متهم به جرم خود اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

**انبار مکمل های ورزشی قاچاق در شرق استان تهران لو رفت
جانشین فرمانده انتظامی شرق استان تهران از کشف بیش از هشت میلیون عدد قرص و ده ها کیلو گرم پودر مکمل ورزشی غیرمجاز به ارزش 40 میلیارد ریال خبر داد.
سرهنگ هادی ثـــــمره گفت : در راستای اجرای طرح برخورد با قاچاقچیان کالا و در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فردی در یکی از انبار های شهرک صنعتی عباس آباد پاکدشت به صورت غیرقانونی اقدام به بسته بندی و توزیع مکمل های ورزشی می کند بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالای پلیس آگاهی استان قرار گرفت .
وی افزود: پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازدید از انبار کالای قاچاق ، بیش از ده ها کیلو گرم انواع پودر های مکمل ورزشی و هزار و 280 پاکت پنج کیلویی پودر اولیه ساخت مکمل ورزشی به همراه هشت میلیون و 350 هزار عدد کپسول نیرو زا خارجی به ارزش تقریبی 40میلیارد ریال کشف شد.
جانشین فرمانده انتظامی شرق تهران تصریح کرد: در این راستا 112 عدد برچسب اصالت مربوط به سازمان غذا و دارو بصورت غیر مجاز که برای درج بر روی این محصولات بود کشف شد.
سرهنگ ثمره به دستگیری یک متهم در این رابطه و معرفی وی به مراجع قضائی خبر داد.

**کشف میلیاردی پوشاک قاچاق
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد از کشف سه هزار و 224 ثوپ انواع پوشاک خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال خبر داد.
سرهنگ محمدرضامزیدی گفت: پلیس استان یزد در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز، روز گذشته دو دستگاه تریلی اسکانیا را که از جنوب کشور عازم تهران بودند مورد بازرسی قرار دادند.
مزیدی افزود: ماموران در بازرسی انجام شده ، سه هزار و 224 ثوپ انواع پوشاک خارجی قاچاق کشف کردند ؛ بنا به نظر کارشناسان، ارزش این محموله ها یک میلیارد ریال برآورد شده است.
معاون اجتماعی پلیس استان یزد افزود: در این خصوص دو متهم دستگیر شدند و محموله کشف شده نیز در اختیار گمرک استان قرار گرفت.

**دستگیری کلاهبردار 15میلیاردی در قم با ترفند فروش قولنامه ای خودرو
رئیس پلیس آگاهی استان قم از دستگیری کلاهبرداری خبر داد که با فروش قولنامه ای خودرو، 15میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.
سرهنگ احمد کرمی اظهارداشت: در پی وقوع چند فقره کلاهبرداری توسط فردی از طریق یکی از سایت های خرید و فروش، موضوع در دستور کار مأموران آگاهی استان قم قرار گرفت.
به گفته وی متهم طی تماس تلفنی با فروشنده های خودرو و پس از حضور در محل با جعل عنوان مامور یکی از دستگاه های نظامی و اعتمادسازی، ضمن تنظیم قولنامه و پرداخت چک های مشکل دار اقدام به خرید خودرو و کلاهبرداری می کرد.
رئیس پلیس آگاهی استان قم افزود: نامبرده تمام مدارک خودرو را به همراه قولنامه تحویل گرفته و دریافت سند خودرو را به پاس شدن چک ها موکول و متعاقباً در همان سایت اقدام به فروش قولنامه ای خودرو، زیر قیمت بازار می کرد.
سرهنگ کرمی گفت: پس از انجام تحقیقات تکمیلی و استعلام های انجام شده تعداد دیگری از شکات در استان های آذربایجان شرقی، همدان، مرکزی، البرز، مازندران، کردستان، لرستان، خوزستان و تهران شناسایی شدند.
وی افزود: در ادامه با شناسایی متهم، سه اکیپ از ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی، به مخفیگاه وی اعزام و او را دستگیر کردند.
سرهنگ کرمی با بیان اینکه نامبرده دارای هشت فقره سابقه کیفری است، افزود: در بازرسی از متهم و خودرو وی یک قبضه سلاح کمری به همراه 71 فشنگ جنگی، دو دستگاه بی سیم، دو عدد افشانه، یک رشته دستبند و شوکر و … کشف شد.
وی گفت: در تحقیقات انجام شده، متهم به بزه انتسابی اعتراف و بیان داشت، چک های بی اعتبار و مشکل دار متعلق به یک نفر زندانی بوده که بابت هر فقره مبالغی بین هفت تا 10 میلیون ریال پرداخت کرده است.
رئیس پلیس آگاهی استان قم افزود: در این پرونده تاکنون 70 نفر شاکی و ارزش کلاهبرداری 15 میلیارد ریال به ثبت رسیده است و در نهایت متهم به انضمام پرونده متشکله برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

**دستگیری سارق حرفه ای با 20 فقره سرقت
فرمانده انتظامی شهرستان کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری سارق حرفه ای و سابقه دار با بیش از 20 فقره سرقت در دهدشت خبر داد .
سرهنگ ‘ سیاهپور’ درباره جزئیات این خبر گفت: در راستای اجرای طرح امنیت محله محور و امنیت شهروندان در شهر «دهدشت» شناسایی مناطق جرم خیز در دستور کار ماموران قرار گرفت.
این مقام انتظامی بیان کرد: شب گذشته، ماموران هنگام گشت زنی در یکی از خیابان های شهر، فردی را در حین سرقت از خودرویی دستگیر کردند .
سرهنگ سیاهپور در ادامه گفت : در بازجویی های انجام شده، متهم به 20 فقره سرقت از جمله سرقت منزل، سرقت سیم برق، سرقت موتورسیکلت، سرقت مغازه، سرقت احشام و سرقت محتویات داخل خودرو اعتراف کرد.

**کشف تلویزیون های میلیاردی قاچاق
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد از کشف 390 دستگاه تلویزیون قاچاق به ارزش 11 میلیارد و 700 میلیون ریال خبر داد.
سرهنگ محمدرضا مزیدی گفت: ماموران پلیس آگاهی حین کنترل محورهای مواصلاتی به یک دستگاه تریلی کانتینردار مشکوک و آن را متوقف کردند.
وی خاطرنشان کرد: ماموران در بازرسی از این تریلی، 390 دستگاه تلویزیون را که به صورت قاچاق و بدون مجوز گمرکی بارگیری شده بود کشف و دو متهم را نیز در این خصوص دستگیر کردند.
معاون اجتماعی پلیس استان یزد با بیان اینکه کارشناسان ارزش این محموله قاچاق را 11 میلیارد و 700 میلیون ریال برآورد کردند، افزود: متهمان که قصد انتقال این محموله به تهران را داشتند به مقامات قضائی معرفی شدند.

**کشف 40 تن کود شیمیایی در یک انبار
– فرمانده انتظامی شهرستان تنگستان استان بوشهر از شناسایی یک انبار دپوی کود شیمیایی قاچاق به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال خبر داد.
سرهنگ جوشن سهرابی اظهار داشت: ماموران انتظامی تنگستان با رصد اطلاعاتی، یک انبار دپوی کالای قاچاق را در شهر اهرم از توابع این شهرستان، شناسایی کردند.
این مقام مسئول اظهار داشت: با هماهنگی مقام قضائی، پلیس آگاهی با همکاری سایر یگان های انتظامی وارد انبار مذکور شده و در بازرسی از آن 900 بسته 45 کیلوگرمی کود شیمیایی قاچاق که آماده بارگیری و انتقال به سایر نقاط کشور بود را کشف کردند.
سرهنگ سهرابی با بیان اینکه کودهای شیمیایی غیرمجاز از طریق مرز آبی به صورت غیرقانونی وارد کشور شده بودند، عنوان داشت: طبق نظر کارشناسان ارزش این محموله یک میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان تنگستان گفت: در این رابطه یک دستگاه خودرو توقیف و یک نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شد.
اجتمام9105 ** 1418
گزارش:معصومه نیکنام ** ناشر: مریم برزآبادیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید