کردستان میزبان یک میلیون و 500 هزار زائر کاروان راهیان نور بوده استبه گزارش خبرنگار ایرنا، سردار محمدحسین رجبی روز یکشنبه در جلسه کمیته رسانه ستاد کنگره 5400 شهید استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: این استان یکی از مقصدهای کاروان های راهیان نور در سطح کشور بوده و از این نظر در جایگاه سوم کشور قرار دارد.
وی افزود: در حوزه فرهنگی طی سال‌های اخیر کارهای خوب و برجسته‌ای در استان انجام شده که جای تقدیر دارد چون حضور زائر راهیان نور یک اقدام فرهنگی برای تبادل فرهنگ است.
فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر کردستان با بیان اینکه عملکرد کمیته رسانه قابل قبول و طبق برنامه و زمان‌بندی است، گفت: این کمیته با توجه به نقشی که دارد می‌تواند در عملکرد سایر کمیته‌ها نیز تاثیرگذار باشد.
وی با اشاره به برگزاری کنگره فاخر پیشمرگان مسلمان کُرد در سال 94 نیز گفت: این کنگره یک کار شاخص و برجسته بود که ما براساس تجربیات آن کنگره به سمت برگزاری کنگره ملی پنج هزار و 400 شهید کردستان گام بر می داریم.
سردار رجبی افزود: کنگره پنج هزار و 400 شهید یک اقدام ارزشمند است که انتظار داریم هر کس در حد توان خود در این راستا ورود و نقش آفرینی کنند.
مسئول اجرایی ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان نیز گفت: یکی از اهداف مهم کنگره عطرآگین کردن فضای جامعه است و اصحاب رسانه باید تکلیف دینی و ملی خود را در این زمینه به خوبی ایفا کنند.
ابراهیم حسینی افزود: در گذشته راهبرد دشمن این بود که اوضاع کردستان را واونه جلوه دهد اما امروز با برگزاری این کنگره فرصت مهیا شده که مردم واقعیت ها و امنیت موجود در کردستان را مشاهده کنند.
وی با اشاره به تقدیم پنج هزار و 400 شهد کردستان به نظام اسلامی اظهار کرد: این تعداد شهید مربوط به زمانی است که استان کردستان کمتر از یک میلیون جمعیت داشت و نشان از انقلابی‌ بودن مردم این استان است.
طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است کنگره 5400 شهید استان کردستان سال 97 در سنندج برگزار شود.
خبرنگار: عبدالله رحمانی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
3020/9102انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید