مرگ یک موتور سوار در سانحه رانندگی اسدآبادسرهنگ سعید اسماعیلی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یک دستگاه موتور سیکلت از فرعی آجین – جعفرآباد در حال تردد بود که به علت تجاوز به چپ با خودروی پراید برخورد کرد و در این سانحه رانندگی راکب موتور سیکلت که مردی میانسال بود جان خود را از دست داد.
وی بیان کرد: یکی از دغدغه های پلیس راه به ویژه در فصل تابستان افزایش مرگ و میر موتورسواران در جاده های فرعی و روستایی است.
جانشین پلیس راه استان همدان گفت: بیشتر افرادی که در این فصل بر اثر موتورسواری جان خود را از دست می دهند افراد نوجوان هستند که فاقد گواهینامه بوده و به استفاده از کلاه ایمنی هم اعتقادی ندارند.
سرهنگ اسماعیلی افزود: با ورود به فصل تابستان استفاده از موتورسیکلت نه تنها برای تفریح بلکه برای تردد از منزل به زمین های کشاورزی نیز افزایش می یابد.
سرهنگ اسماعیلی از رانندگان خودروهای سواری خواست فاصله طولی و عرضی خود را به ویژه با نزدیک شدن به موتورسیکلت ها رعایت کنند.
وی با ذکر اینکه هر روز سانحه موتور سیکلت در جاده های برون شهری این استان رخ می دهد یادآوری کرد: هفته جاری بر اثر وقوع تصادف برای موتورسواران 2 تن از آنها جان خود را از دست دادند.
طبق آمار منتشره از سوی پزشکی قانونی، 114 نفر بهار امسال در سوانح رانندگی این استان جان باختند که 86 تن از جان باختگان مرد و 28 تن نیز زن بوده اند.
73 نفر در جاده‌های برون‌شهری، 14نفر در درون شهری، 11 نفر در معابر خاکی و روستایی و 16 نفر در سایر محدوده‌ها جان خود را از دست داده اند.
7526/2087
خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشاردهنده: زهرا پیرنیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید