رییس جمهوری: وزیر پیشنهادی دفاع، فرد مورد اعتماد خانواده بزرگ نیروهای مسلح ایران استبه گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز – سه شنبه – در نخستین روز بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی در مجلس، درباره وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار کرد: امیر سرتیپ حاتمی شخصیتی است که در رده های مختلف ارتش در صف و ستاد بوده و در سال های اخیر در ستاد کل نیروهای مسلح فعالیت داشته است.
وی با بیان اینکه تفاوتی میان ارتش و سپاه وجود ندارد، گفت: در این دوره از یکی از عزیزان ارتش استفاده کردیم و البته ارتش و سپاه تفاوتی ندارد زیرا که ممکن است در رنگ لباس فرق داشته باشند ولی اهداف یکی است و فرمانده آنان، فرماندهی معظم کل قوا، ولی فقیه هستند و همه برای امنیت کشور تلاش می کنند.
روحانی در معرفی بیشتر امیر سرتیپ حاتمی افزود: امیر سرتیپ حاتمی، فرد مورد اعتماد خانواده بزرگ نیروهای مسلح ایران است و دیپلماسی دفاعی با منطقه وجهان و شفاف سازی فضای اقتصادی شرکت های وابسته به وزارت دفاع و ساماندهی صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح دردوره ایشان شروع خواهد شد.
وی اظهار کرد: ایشان آماده خدمت نه تنها برای ارتش بلکه به همه نیروهای مسلح است و فرقی بین نیروهای مسلح نیست و وظیفه این وزارتخانه پشتیبانی از همه نیروها است.
روحانی با اشاره به اینکه امیر سرتیپ حاتمی تجارب ارزنده ای دارند، گفت: ایشان به وزارت دفاع و برنامه های آن مسلط است و جانشین وزارت دفاع بوده وهمه طرح هایی که در وزارت دفاع پیش رفته باید پیش برود.
رییس جمهوری درباره اولویت های وزارت دفاع و پشتیبانی در دوره جدید گفت: ارتقا سطح معیشت و منزلت کارکنان و بازنشستگان و اقتصادی کردن تولید و تجهیزات نظامی ودفاعی، واگذاری امور امکان پذیر به بخش های غیرنظامی از اولویت های این وزارتخانه است.
روحانی یادآور شد: به همه نیروهای مسلح ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی احترام می گذاریم و برای امنیتی که در کشور ایجاد شده است، سپاسگزاریم.

**اهم سوابق مدیریتی، نظامی و دفاعی وزیر پیشنهادی دفاع
در کارنامه سرتیپ امیر حاتمی در ارتش جمهوری اسلامی ایران حضوری فعال و موثری در مبارزه با گروهک‌های ضدانقلاب، منافقین و تیم‌های نفوذی در مناطق عملیاتی شمال غرب و غرب کشور دیده می‌شود که در همین راستا به جهت نقش‌آفرینی چشمگیر در تأمین امنیت کشور موفق به اخذ تقدیرنامه از سوی فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) شده است.
همچنین در سوابق خدمتی وی فرماندهی یگان‌های مستقر در مناطق عملیاتی شمال غرب و غرب کشور موجود است و وی در سال 1377 به دلیل خدمات، شایستگی‌‌های خدمتی و لیاقت پس از ارتقاء دو درجه ارشدیت با تصویب فرمانده معظم کل قوا به ترفیع درجه سرتیپ دومی نائل و به سمت معاون اطلاعات فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.
وی سوابقی از جمله رئیس دفتر روا‌بط بین‌ا‌لملل، رئیس گروه مشاورین عالی فرماندهی کل ارتش‌ جمهوری اسلامی ایران، ‌معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، رئیس کمیسیون مشترک تعاملات دفاعی نظامی ودجا با روسیه، رئیس هیئت امناء هیئت عاشورائیان وزارت دفاع، عضو شورای عالی فرهنگی وزارت دفاع، رئیس هیئت مدیره سازمان اتکا و نقش‌آفرینی در برنامه توانمندسازی معیشت کارکنان نیروهای مسلح و وزارت دفاع، رئیس هیئت‌مدیره بنیاد تعاون وزارت دفاع را در کارنامه خود دارد.
امیر سرتیپ حاتمی جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح‌ در دولت یازدهم بوده است و به همین سبب نسبت به برنامه های این وزارتخانه اشراف دارد.

** تحقق تدا‌بیر فرماندهی معظم کل قوا‌ و سیاست‌های دولت، برنامه وزیر پیشنهادی دفاع است
پیش از این وزیر پیشنهادی دفاع تاکید کرده بود که برنامه‌ام تحقق تدا‌بیر فرماندهی معظم کل قوا‌ و سیاست‌های دولت برای تقویت بنیه دفاعی‌ است و وزارت دفاع بر‌اساس تدابیر فرماندهی معظم کل قوا برای استفاده از ظرفیت‌های ‌دولت در جهت پشتیبانی از نیروهای مسلح عمل می‌کند ‌و در چهار سال گذشته هم تمام تلاش وزارت دفاع، ‌پشتیبانی کامل از نیروهای مسلح بوده است.
وزیر پیشنهادی دفاع، نخستین اولویت بازدارنده وزارت دفاع در چهار سال آ‌ینده را حوزه موشکی نام برده و گفته است که وزارت دفاع با شناخت دقیق از تهدیدات، اقدامات مهمی در دستور کار دارد.
وی همچنین گفته بود که با توجه به سابقه فعالیت در ستاد کل نیروهای مسلح با ‌نیازهای حوزه دفاعی آشنایی دارد و در وزارت دفاع برای افزایش کمی و کیفی تولیدات دفاعی در چهار سال اخیر تلاش‌های موثری صورت گرفته که نتیجه آن ‌افزایش رضایت نیروهای مسلح بوده است.
اجتمام**3229**1569
گزارش: حنانه شفیعی** انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید