رحیمی: با رای یکپارچه به امیرحاتمی به تحریم کنندگان نشان دهیم که برای دفاع از ارزش های انقلاب ایستاده ایمبه گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، جلیل رحیمی پیش از ظهر پنجشنبه در موافقت با وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در صحن علنی مجلس با گرامیداشت یاد و خاطره آزادگان سرافرازو دلاورمردان دوران دفاع مقدس، از امیر حاتمی به عنوان سرباز وطن، امیر لشگر اسلام و پیرو ولایت یاد کرد و اظهار داشت: امروز چشم ارتش جمهوری اسلامی ایران، سبزپوشان آسمانی سپاه پاسداران و تمام نیروهایی که در وجب به وجب این خاک پرگهر، مدافع امنیت، شرف و ناموس این مملکت هستند به رای ماست تا ببینند سردار و امیر لشگر اسلام جناب حاتمی با چه حمایتی کار خود را در کابینه آغاز خواهد کرد.
وی تصریح کرد: غرب و آمریکا فراموش کرده است اما ما فراموش نکرده ایم و باید عزت و احترام به نیروهای دفاعی خود بگذاریم. غرب فراموش کرده که ایران را در یک شب در جنگ جهانی دوم اشغال کرد، فراموش کرده که هشت سال جنگ نابرابر را به ما تحمیل کرد و فراموش کرده که صدام حسین هزار میلیارد دلار به ما خسارت وارد کرد.
این نماینده مجلس گفت: غرب و آمریکا فراموش کرده که بیش از 250هزار شهید را ما در این کشور تشییع کردیم. اینها فراموش کرده اند که موشک های اهدایی ابرقدرت ها تا تهران می رسید. شاید فراموش کرده که ما تکه های بدن فرزندان ایران در خلیج فارس را با تور ماهیگیری جمع کردیم اما مدال شجاعت آمریکا بر سینه ناخدای ناو وینسنس نصب شد.
وی افزود: غرب، شاید فراموش کرده که دیپلمات های مظلوم ما در مزار شریف توسط تربیت یافتگان نظام های امنیتی و نظام های قدرتمند جهان به شهادت رسیدند و مظلومانه صدای آنها را در جهان حقوق بشری غرب کسی نشنید.
رحیمی افزود: عروسک های تکه پاره فرزندان ایران در خلیج فارس پس از اصابت موشک آمریکایی به هواپیمای مسافربری ما هست تا آن را به موزه های حقوق بشر غرب و آمریکا هدیه دهیم. امروز ایستاده ایم از سرباز وطن، امیر حاتمی و از همه ارتشیان، سپاهیان، مدافعان و کسانی که برای امنیت این سرزمین و حفظ میهن و سرزمینی که همه سهم ما از دنیای بزرگ خداست برای حفاظت از ایران و از همه این زحمات قدردانی کنیم.
بین اصلاح طلب و اصولگرا، مسلمان و غیر مسلمان، شیعه و سنی هیچ تفاوتی برای دفاع از یک سرباز وطن نیست که همه عمرش افتخارش پوشیدن لباس دفاع از ایران بوده است.
وی گفت: وزیر امور خارجه، بعنوان سردار و امیر دیپلماسی و امیر بعنوان امیر ارتش با همه وزرا متفاوت هستند و باید آنچنان رای قاطع، حداکثری و یکپارچه ای به این دو امیر در خانه ملت دهیم تا کسانی که بالای 95درصد به تحریم ما در سنای آمریکا رای می دهند، بدانند که ما برای دفاع از کشور، رهبری و ارزش های انقلاب ایستاده ایم.
رحیمی افزود: تمام ایران، امروز آماده است تا همچون شهید حججی در دفاع از این وطن، سربازانی که در مرزهای ما و کسانی که در نقطه نقطه این جهان برای دفاع از امنیت ما فدا می شوند، فدا شوند.
وی ادامه داد: ما اینجا ایستاده ایم تا به نام ملت ایران از امیر وارسته و نظامی باسابقه خودمان دفاع کنیم؛ امیری که در سمت مسئولیت روابط بین الملل ارتش، نحوه تعامل با جهان، همدلی و همکاری بین المللی نظامی جهانی را فراگرفته است؛ کسی که در معاونت های اطلاعاتی و بخش های امنیتی ارتش در زمانی که قدرت های بزرگ دروازه جهنم افغانستان را برای ناامنی این سرزمین تجهیز می کردند برای تجهیز و آموزش ارتش و سربلندی ایران وقت گذاشته است.
وی تصریح کرد: امیر حاتمی، داری سوابق طولانی در ارتش جمهوری اسلامی بوده و ارتش بی نیاز از حرف بنده است. ارتشی که آرام، مطیع رهبری و مدافع این وطن به عنوان بازوی قدرتمند در کنار سبزپوشان آسمانی سپاه پاسداران، فضایی را ایجاد کرده اند که نه ابرقدرت ها و نه قدرت های متوسط و نه رقبا و دشمنان ما در این منطقه جرات ندارند به این آب و خاک نگاه نادرست داشته باشند.
رحیمی گفت: به نام تمام ملت ایران، شهدا و ایثارگان، آزادگان و به نام همه سربازان وطن از سپاه و ارتش برای امیر دلاور ارتش جناب حاتمی از خانه ملت درخواست رای دارم.

سیام**6084** 1579**خبرنگار: امیر خان زاده*انتشار:مرضیه فاتحیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید