دستگیری اخاذ میلیاردی شبکه های مجازی در شیرازبه گزارش دریافتی دوشنبه ایرنا از معاونت اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی فارس، سردار سرتیپ دوم احمد علی گودرزی افزود: مرد 45 ساله ای با مراجعه به پلیس و با ارائه مستنداتی اعلام کرد، از زنی جوان که در فضای مجازی و فضای واقعی برایش دردسر ساز شده و او را تهدید به از هم پاشیدن زندگیش کرده، شکایت دارد.
وی ادامه داد: شاکی در اظهارات خود بیان کرد، پنج سال پیش با دختر جوانی در شبکه های اجتماعی آشنا شدم و مدتی با او که خود را فردی نیازمند از نظر مالی معرفی می کرد، در فضای مجازی در ارتباط بودم.
گودرزی افزود: فرد شاکی مدعی شد که آن دختر جوان در مدت دوستی، به بهانه های مختلف از جمله بیماری مادرش، بدهی پدرش و تحصیل، از من طلب پول کرد اما پس از گذشت چند سال از او خواستم که به این رابطه پایان دهد اما وی مرا تهدید به افشای این رابطه کرد و مدتی در شبکه اجتماعی به تهدید و اخاذی از من پرداخت.
این مقام انتظامی اظهار داشت: با توجه به اینکه متهم در مدت آشنایی با این مرد، مبلغ 10 میلیارد ریال از او اخاذی کرده، پرونده به شکل ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت و پس از بررسی و اقدامات فنی، متهم شناسایی و دستگیر شد.
گودرزی ادامه داد: این زن جوان، علت اقدام مجرمانه خود را تحصیل مال اعلام و بیان کرد، زمانی که مرد را فردی ساده لوح دیدم تصمیم به اخاذی از او گرفتم.
فرمانده انتظامی فارس گفت: متهم پس از تکمیل پرونده به مرجع قانونی معرفی و از آن طریق راهی زندان شد.
گودرزی، در مورد دوستی های اینترنتی و عواقب آن هشدار داد و افزود: دلبستگی های به وجود آمده در دوستی های اینترنتی، باعث سوء استفاده افراد فرصت طلب و سود جو می شود و به همین دلیل به شهروندان توصیه می شود که از برقراری اینگونه ارتباط ها و دوستی ها به شدت پرهیز کنند.
6122 /6118
دریافت خبر: سارنگ عبداللهی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید