خودروی پراید با 217 میلیون ریال خلافی در همدان توقیف شدسرهنگ علی فکری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به دنبال اجرای طرح برخورد با خودروی حادثه ساز یک دستگاه خودروی سواری پراید در بلوار شهید حسین فهمیده و نزدیکی چهار راه پژوهش در شهر همدان متوقف شد.
وی اضافه کرد: پس از بررسی مدارک راننده و استعلام مشخصات خودرو از سامانه راهور مشخص شد که این خودرو دارای 738 فقره تخلف پرداخت نشده است.
وی بیان کرد: میزان جریمه معوق و پرداخت نشده این خودرو حدود 217 میلیون و 500 هزار ریال بوده که پس از پرینت خلافی خودرو از سامانه به 90 صفحه رسید.
رئیس پلیس راهور همدان اظهار کرد: طبق ماده هشت قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی خودروهای دارای خلافی بالای 10 میلیون ریال باید برای تردد ابتدا جریمه خود را پرداخت کنند.
سرهنگ فکری افزود: پلیس راهور پیش از توقیف خودروهای دارای خلافی معوق، موضوع را با شیوه های مختلف از جمله تماس تلفنی یا ارسال نامه به مالک خودرو اطلاع رسانی می کند.
وی تاکید کرد: رانندگانی که در مدت زمان تعیین شده نسبت به پرداخت جریمه اقدامی نکنند، خودروی آنها توقیف و تا زمان پرداخت دیون دولتی در پارکینگ می ماند.
امسال تاکنون بیش از 400 دستگاه خودروی دارای خلافی بالای 10 میلیون ریال در این استان توقیف و راهی پارکینگ شده است.
طبق آمار پلیس راهور همدان بیش از 300 هزار دستگاه خودرو به همراه 220 هزار دستگاه موتورسیکلت در همدان تردد دارند.
7526/2087
خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشار: زهرا پیرنیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید