تخطی از سرعت مطمئنه، بی توجهی به جلو و انحراف به چپ؛ علل مهم سوانح جاده ایبه گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ عین الله جهانی با اشاره به وضعیت خوب تردد در روز 18 شهریور در راه های اصلی کشور، گفت: خوشبختانه از اول شهریور تاکنون کاهش 4 درصدی تعداد جانباختگان حوادث رانندگی در صحنه های تصادفات را شاهد هستیم.
وی به افزایش 1.8 درصدی تصادفات جرحی در این مدت، اشاره و بیان کرد: بنا بر اطلاعات موجود، تخطی از سرعت مطمئنه که حدود 14.9 درصد از کل تصادفات را به خود اختصاص داده، در این موضوع تاثیرگذار است.
این مقام انتظامی، به دیگر عوامل تصادفات ازجمله بی توجهی به جلو هنگام رانندگی با سهم 46.5 درصدی و انحراف به چپ از محور وسط راه در جاده های دوطرفه با سهم 14.3 درصدی اشاره کرد و گفت: این سه عامل حدود 76 درصد از حوادث جاده ها را به خود اختصاص می دهند.
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا، بر رعایت بیش از پیش مقررات راهنمایی و رانندگی در جاده ها به خصوص در حوالی 30 کیلومتری شهرها تاکید و علت تصادفات این محدوده را تردد عابران پیاده و وسایل نقلیه از عرض جاده ها و رانندگی توام با خستگی و خواب آلودگی بعضی رانندگان در این محدوده اعلام کرد.
وی به بازه زمانی ساعت 12 تا 24 که بیشترین تصادفات در آن رخ می دهد، اشاره کرد و گفت: همچنین ساعت 16 تا 24 نیز بازه زمانی با آمار بالای تصادف های فوتی است.
سرهنگ جهانی در پایان به هموطنان توصیه کرد: در سفرهای نیمه دوم شهریور ماه، رعایت مقررات و فرهنگ صحیح رانندگی و پرهیز از رفتارهای غلط ترافیکی را در اولویت سفر خود قرار دهند.
اجتمام9105** 1569
تنظیم:معصومه نیکنام ** انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید