بی توجهی به فضای مجازی بیشترین آسیب را به خانواده وارد می کندبه گزارش ایرنا ، سرهنگ سامان محمدی روز سه شنبه در جلسه همفکری با مدیران سایت های محلی ، کانالها و گروه های تلگرامی و فعالان حوزه فضای مجازی که در سالن کتابخانه امام جعفر صادق (ع) پاکدشت برگزار شد اظهار کرد: امروز جایگاه فضای مجازی در زندگی روزمره به گونه ای شده که اگر دقایقی در آن سیر نکنیم به جرأت می توان گفت بخشی از زندگی روزانه را گم می کنیم.
وی تصریح کرد: فضای مجازی این امکان را فراهم کرده که در لحظه کوتاهی، صدها میلیون نفر کاربر بتوانند به راحتی به اطلاعات دسترسی پیدا کنند و حجم عظیمی از اطلاعات بین افراد در مناطق مختلف جهان مبادله شود.
محمدی با اشاره به ضریب نفوذ تلگرام در جامعه ایرانی گفت: در حالی چهارمین سال از راه اندازی شبکه تلگرام در فضای مجازی می گذرد که میلیون ها نفر در کشور عضو این شبکه بوده و با استفاده از آن اطلاعات متعددی را مبادله می کنند ولی باید دید که آیا مطالبی که در کانال ها و گروه های تلگرامی آورده می شود در شأن منطقه ای مانند پاکدشت است و از آن برای پیشبرد اهداف جامعه استفاده می شود.
وی بیان کرد: نقش فعالان فضای مجازی در سوق دادن جامعه به سمت و سوی خاص انکار ناپذیر است و تمامی این افراد باید بر محتوای اطلاعتی که با کاربران به اشتراک می گذارند حساسیت ویژه داشته باشند که این مطالب چه تأثیری بر احساسات و امنیت جامعه می گذارد.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران افزود: مدیران کانال ها و گروه های تلگرامی باید در ایجاد امنیت ، یار و مددکار پلیس فتا باشند تا از بروز هر گونه تخلف در حوزه فضای مجازی جلوگیری شود.
وی تأکید کرد: پلیس فتا با پشتوانه علمی و بهره گیری از اسناد و عدله دیجیتالی که در اختیار دارد با هر گونه جرم در فضای سایبر مقابله می کند و اغلب این جرائم توسط پلیس کشف می شود و این مهم در حالی اتفاق می افتد که فقط روزانه 3 میلیون مطلب در تلگرام مبادله می شود.
محمدی اظهار کرد: امروز حرکت جامعه به سمت بهره گیری از فضای مجازی است ، فضایی که اگر از آن غفلت کنیم آسیب های جبران ناپذیری به خانواده وارد می شود.
فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران تأمین امنیت هفت شهرستان ورامین ، قرچک ، پیشوا ، پاکدشت ، پردیس ، دماوند و فیروزکوه را بر عهده دارد.
خبرنگار: سید حسن میری – انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7254//1348انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید