برخورد قاطع پلیس کهگیلویه و بویراحمد با تیراندازی در عروسی ها/40 نفر دستگیر شدندبه گزارش ایرنا، سردار مهدی انصاری روز یکشنبه در نشست خبری در یاسوج اظهار داشت: در گذشته دور به سبب وجود جامعه عشیره‌ای و قبیله‌ای در کهگیلویه و بویراحمد، تفنگ همواره جزء لاینفک این نوع زندگی بود و وسیله‌ای برای دفاع از جان و مال و ناموس افراد به شمار می‌رفت.
وی تصریح کرد: اما امروزه این اسلحه به دلیل استفاده‌های ناصحیح به‌ویژه در آیین‌های عروسی به چالش بزرگ اجتماعی در استان تبدیل و سبب سلب آسایش مردم در نیمه‌شب‌ها در شهرهای مختلف استان شده است.
بر اساس آمار در یک سال گذشته هشت نفر در جشن‌های عروسی کهگیلویه و بویراحمد به علت استفاده ناصحیح از اسلحه کشته شده‌اند.
فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ریشه‌کنی این فرهنگ غلط و سنت ناصحیح نیازمند حمایت و ورود برخی نهادهای فرهنگی تأثیرگذار ازجمله رسانه‌هاست.
انصاری بیان کرد: شمار سرقت‌های مسلحانه و خشن در این استان از اوایل سال جاری تاکنون حدود 67 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
سردار انصاری بدون اشاره به آمار اظهار داشت: میزان سرقت عادی و خرد در استان نیز در این مدت با کاهش 10 درصدی مواجه بود.
وی با بیان اینکه میزان سرقت به عنف در این مدت حدود 65 درصد کاهش داشته، تصریح کرد: کاهش میزان جرائم در استان نتیجه همکاری و مشارکت مردم و تلاش شبانه‌روزی نیروهای پلیس در انجام مأموریت‌های خود بوده است.
سردار انصاری یکی از معضلات و چالش‌های فرارو در حوزه امنیت کهگیلویه و بویراحمد را نزاع‌های فردی و دسته‌جمعی دانست و گفت: میزان نزاع‌های دسته‌جمعی در استان در حدود پنج ماه گذشته افزون بر 20 درصد کاهش یافته است.
** افزایش 24 درصدی کشفیات مواد مخدر
فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد همچنین عنوان کرد: میزان کشفیات انواع مواد مخدر در این استان از اوایل سال جاری تاکنون حدود 24 درصد افزایش یافته است.
سردار انصاری افزود: میزان کشفیات مواد مخدر در استان در این مدت افزون بر یک تن و 107 کیلوگرم بوده است.
کهگیلویه و بویراحمد در چند سال اخیر به یکی از محورهای حمل و توزیع مواد مخدر از جنوب و شرق به مناطق مرکزی و غرب کشور تبدیل شده است.
انصاری میزان کشفیات مواد مخدر در مدت مشابه سال قبل را حدود 507 کیلوگرم ذکر کرد.
وی تصریح کرد: میزان کشفیات قاچاق کالا در استان ظرف پنج ماه گذشته نیز با افزایش حدود 70 درصدی مواجه بوده است.
انصاری بدون به اشاره به آمار عنوان کرد: میزان تصادفات منجر به فوت در کهگیلویه و بویراحمد ظرف پنج ماه گذشته کاهش یک‌درصدی داشته است.
وی خبرنگاران را یکی از یاوران صدیق و همیشگی پلیس در برقراری و ایجاد امنیت در جامعه دانست و اظهار داشت: نقش رسانه‌ها در تولید و احساس امنیت انکارناپذیر است.
خبرنگار: حمید جهان** انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
3016/6110انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید