استاندار کردستان: نقش مردم این استان در دوران دفاع مقدس باید برجسته شودبه گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز یکشنبه در جلسه کمیته رسانه ستاد کنگره 5400 شهید استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، افزود: نقش مردم کردستان در دوران جنگ تحمیلی از نقش سایر استان ها کمتر نبود و هزاران نفر از مردم این دیار، جان خود را برای نظام اسلامی و دفاع از سرزمین خود فدا کردند.
وی اظهار کرد: تاکنون نقش مردم کردستان در دوران دفاع مقدس و تقدیم پنج هزار و 400 شهید گلگون کفن این دیار در این دوران در رسانه های جمعی کشور به خوبی بازتاب داده نشده است.
زاهدی با اشاره به اینکه کنگره 5400 شهید کردستان باید در تراز بسیار بالایی برگزار شود، اضافه کرد: رسانه‌ها جدا از انتشار زندگینامه شهدا، حوادث دوران دفاع مقدس و رشاده ها و ایثارگری های مردم استان در طول این دوران را، باید با دیدگاه هنرمندان باز تعریف و بازنشر دهند.
وی با بیان اینکه دفاع مقدس یکی از مقاطع مهم در تاریخ ایران اسلامی است، افزود: در تاریخ کشور ما جنگ‌هایی زیادی اتفاق افتاد اما دفاع مقدس تنها جنگی است که رزمندگان با سربلندی از آن بیرون آمدند و حتی یک وجب از خاک کشور را تسلیم دشمن نکردند.
استاندار کردستان گفت: در مدت باقی مانده تا برگزاری کنگره باید از همه امکانات با هدف زنده نگه ‌داشتن یاد و خاطر شهدا، معرفی شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و شناساندن ایثارگری های مردم کردستان برای نظام را به مردم سایر استان ها استفاده کنیم.
وی با تاکید بر اطلاع ‌رسانی هر چه بهتر در مورد زندگینامه شهدای این دیار یادآور شد: این کار باید با تعامل و همکاری همه دستگاه‌ها انجام و با یک تقسیم کار مناسب با هدف جلوگیری از موازی‌ کاری‌های احتمالی به تصویر و تحریر کشیده شود.
زاهدی اظهار کرد: علاوه بر شهید و شهادت، عملیات‌ها و حوادثی در دوران هشت سال دفاع مقدس در کردستان اتفاق افتاد که باید به آنها توجه شود و در کنار این مهم به شهدای اقشار مختلف نیز باید نگاه ویژه صورت گیرد و هیچ قشری از قلم نیفتد.
استاندار کردستان گفت: رسانه‌ها باید به موضوع ایثار و شهادت با هدف ارتقای معنوی فضای رسانه‌‌ای استان به صورت میدانی بپردازند و در این راستا تلاش‌های جدی داشته باشند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان نیز در این نشست گفت: این بنیاد برنامه های برای مکتوب کردن خاطرات و وصیای شهدای کردستان در دست اقدام دارد و در زمینه تولید محتوا برای کنگره با رسانه های استان همکاری لازم را انجام می دهد.
محمد سلیمانی افزود: در سطح کشور 17 هزار شهید ترور شناسایی شده اند که از این تعداد 300 شهید مربوط به استان کردستان است و کتابی با عنوان ‘یادنامه شهدای ترور’ با موضوع محل و نحوه شهادت آنها در دست تنظیم است.
استان کردستان پنج هزار و 400 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده و قرار است در سال 1397 کنگره ای با عنوان کنگره 5400 شهید کردستان در سنندج برگزار شود.
خبرنگار: عبدالله رحمانی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
3020/9102انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید